Počas 20. storočia ľudstvo získalo množstvo vedeckých poznatkov o krvi. V určitom zmysle však v tejto oblasti pretrvávala aj mytológia. Hitlerovské Nemecko na základe krvi a rasy zostavilo rebríček národov podľa ich kvality. Najvyššie stáli Nemci. Hneď po nich to boli ostatní Germáni, Japonci a románske národy. Za nimi Maďari, Fíni a Turci, potom Arabi a napokon Slovania. Na najnižšej priečke boli Židia, černosi a Rómovia. Príslušníci SS si nechali tetovať pod ľavú pazuchu svoju krvnú skupinu, aby mohli lekári vykonať transfúziu krvi aj vojakovi v bezvedomí. Jednotke SS sa oznámilo, akú krv potrebujú a príslušníci s touto krvnou skupinou šli okamžite darovať krv.
Rôzne zvyky spojené s krvou majú aj náboženstvá a sekty. Napríklad pre jehovistov krv predstavuje život a je určená výhradne na obetné účely. Odmietajú transfúziu krvi i darovanie orgánov, a to aj za cenu straty vlastného života.
Krv mala kedysi svoj význam aj v bojových umeniach. Vo filipínskom bojovom umení kali prichádza pri boji s nožom k masívnym zraneniam, ktorých cieľom je eliminovať nepriateľa. Jedno alebo dve bodnutia nestačia, pretože adrenalín dokáže udržať v boji aj zraneného človeka. Keď však zasiahnete súpera desiatimi bodmi a sekmi, určite to neprežije. Vyzerá to hrozne - všade je plno striekajúcej krvi, kusov krvavého mäsa, z brušnej dutiny postupne vypadávajú orgány... Kali pripravuje svojho adepta na to, aby vedel znášať bolesť a zvykol si na krv. Existuje rituál, pri ktorom si adept ľahne na oltár, členovia skupiny mu údermi spôsobujú silnú bolesť a potom ho majster oblieva zvieracou krvou, uzatvára svoje rozprávanie B. Krasnovský.
Roleta je špeciálny inkognito mód, ktorým skryješ obsah obrazovky pred samým sebou, alebo inou osobou v tvojej izbe (napr. mama). Roletu odroluješ tak, že na ňu klikneš.