Neznášala som, keď sme v škole museli hovoriť o svojich vzoroch. Vôbec nemusím kecy typu: "Chcela by som byť ako zo skupiny Pussycat Dolls", alebo "Chcem byť úspešná ako Anna Wintour" (pozn. autora: šéfredaktorka amerického Vogue; údajný "diabol, čo nosí pradu"). A už vôbec akosi nemám rada, keď niekto napodobuje niekoho iného. Akoby nevedel kto je, nevedel, čo má rád, nepoznal sám seba, že má tú potrebu niekoho napodobňovať. Podľa mňa týmto afektom si niekto nabaľuje poriadny prúser.
Teda pri kolónke "môj vzor" som vždy nechala čisté miesto.
Milujem pozorovanie. Nehraničí to s úchyláctvom, keďže sa jedná o osoby z môjho okolia. Je to akoby sledovať seriál, stať sa divákom bežného života. Pozorovať ako sa ten či onen chová, azda potom premýšľať, čo by možno bolo lepšie, teda o inej alternatíve, alebo proste len uznať, že sa dobre zachoval a pod. Síce to znie, ako "ženský zmysel pre konšpiračné teórie", ale ono je to skôr o nachádzaní iných možností. možností správania, chovania, určitej reálnej psychológie.
A pri tom pozorovaní som narazila na jednu skupinu "správnych ľudí". Nedá sa povedať, že sú to dobrí priatelia, ľudia, ktorí nás vždy podržia a podobné gýčové frázy. Skôr sú to ľudia, ktorí sú podla mňa normálni, konajú si svoju prácu a sú skromní, avšak na druhej strane všetko to, čo konajú, nie je falošné... akoby chceli vždy len to dobré. Niektorí majú hlboký pohľad, ich slová majú váhu a majú okolo seba obrovskú karmu. Možno to teraz znie, akoby boli to najdokonalejšie na svete, ale mňa inšpirujú. Motivujú ma k tomu, aby každá moja činnosť mala svoj význam a vôbec nejaký zmysel. Skláňam pred nimi klobúk a vždy si poviem: "Vau, tak takáto by som chcela byť. Tento pocit by som chcela rozširovať. Chcela by som byť aj takto nápomocná, potrebná."
Roleta je špeciálny inkognito mód, ktorým skryješ obsah obrazovky pred samým sebou, alebo inou osobou v tvojej izbe (napr. mama). Roletu odroluješ tak, že na ňu klikneš.