Už som si myslel, že dnešnou sobotou zakončím deň s tým, že azda nepridám nič, ale nestane sa, a teda pridávam opätovne moje zamyslenie k sérii s názvom kroky k sebapoznaniu.

1.Pokiaľ cítiš, že to nie je správne, nerob to.


Viem veľmi dobre, že asi tretí alebo neviem presne ktorý raz rozoberám jednu a tú istú tematiku. Nechcem povedať tým pádom, že teda neviem prečo. nechcem povedať, že teda lepšie je na každý jeden bod napísať osobitne, ale považujem to za príliš jednoduché, a ja mám veľmi rád, aj v mojich článkoch, kedy pristupujem sebe vlastným analytickým spôsobom k niektorým tematikám, a teda toto považujem za jedno z nich, ktorému sa chcem takto venovať. 

Čo teda by som povedal v tejto tematike.

Vieme dobre, že človek niekedy chce dobre vykonať, ale nie vždy sa stretne s pochopením napríklad svojho okolia. Niekto to berie ako čisté prospechárstvo, kedy ťaží napríklad zo situácie, že niekto zažíva trebárs ťažkú životnú situáciu, a síce dokáže tomu človeku pomôcť, ale nebude to zadarmo.

Kedysi som robil v jednej práci, kde poradenstvo sa poskytovalo bezplatne, nie však zadarmo. Ak sa mám teda spätne vrátiť k mojej myšlienke, nebola to zlá robota, spomínam na ňu po rokoch, ale mal som na ňu odlišný názor. Presne sa stotožňujem s myšlienkou, vtedy som totiž začínal len blogovať, že som si naozaj povedal, že toto jednak nie je pre mňa, a druhá vec, prečo by som jednak v tom konkrétnom čase a ani v súčasnosti nechcel nikdy pracovať v tejto demotivačnej sfére je jednoduché vysvetlenie, ktoré teda súvisí s prvým bodom krokov sebapoznaniu, a ktoré píše, že pokiaľ cítiš, že to nie je správne, nerob to.

Týmto heslom som sa proste riadil, a zanechal som tú prácu. Robil som ju síce krátko, veľa som sa naučil, to nepopriem, ale cítil som, že to nie je správne. Pokúsim sa teda moju myšlienku rozviť.

V mojich článkoch sa tematicky zameriavam na duchovnú podstatu človeka, kedy materializmus dokáže človeka tak pohltiť, že nevníma realitu okolo seba, a to sa presne stáva s človekom, ktorý síce môže rád pracovať, to nepopieram, ale práca ho natoľko pohltí, že sa stane chamtivým, žije v nejakom nereálnom svete, kde si údajne môže plniť svoje sny, a podobné drísty, ktoré sú spojené s nejakými maniermi, kedy sa človek má tendenciu predstavovať vo svetle, kým nie je.

Aj táto forma je v podstate na niečo dobrá, kedy človek sa možno postupom času potrebuje vnútorne trebárs vyrovnať s niečím, čo možno do onoho času nepovažoval za ukončené z jeho strany. To, čo možno presne neidentifikovalo jeho podstatu, kým vlastne je.

Mnohí ľudia síce chcú toho dokázať mnoho, sú namotivovaní, chcú byť úspešní, slávni, samozrejme bohatí, ale pravda je taká že keď v tom všetkom zatvoria za sebou dvere ich príbytku, miesto šťastia predstavujú v podstate len kôpku nešťastia v podobe výčitiek svedomia, že predsa toto nie som ja. A koniec koncov, ak teda mám sa držať mojej tematiky o čom píšem, mnohí prichádzajú vplyvom možno prvotných neúspechov predsa na to, že to čo píšem ešte stále v tom prvom bode krokov sebapoznaniu je naozaj užitočné, že pokiaľ niečo cítim, že to nie je správne, nebudem to robiť.

Nebudem to robiť ani v momente, kedy možno celý svet mi pomyslene leží pri nohách, a možno sa jedná aj o to, že človek si dokáže finančne veľmi prilepšiť.

Materiálne statky dokážu človeku naozaj veľmi zaslepiť zrak a oči pred realitou, ktorá je na míle vzdialená, a na koniec to skončí proste tak, že človek miesto šťastia a radosti prežíva smútok. 

Práve preto mnoho veľmi bohatých, kedysi úspešných slávnych ľudí, od zahraničných hercov a podobne, ktorých zaiste je spústa, padli až na samé dno, ktoré bolo poznačené napríklad niečím takým akým je alkoholizmom, gamblerstvom, nezriadenými zábavkami, nemravnostiami rozličného spektra, výstrednosťou, nestriedmeho života, nevnímanie reality takej, aká naozaj je, povyšovanie zábavy nad plnením si svojich povinností, zosmiešňovaním iných, nezdravým sebavedomím atď.

Záverom poviem posledné myšlienky. Mnohí precitnú až vtedy, kedy vnímajú realitu samoty okolo seba a nezáujmu o ich osobu. A práve preto ten odkaz, ktorý píšem v nadpise je múdry, že pokiaľ cítiš, že to nie je správne, nerob to.  

 Blog
Komentuj
Napíš svoj komentár