Jednoducho! Možností je viac.

Seriózne si vyjednať kúpu cez mobil, takto máte jeho telefónne číslo. Tento spôsob môže byť spoľahlivý, tak na 20%. Číslo nemusí byť jeho. Ani svätý nevie z ktorého telefónu volá.

Druhý spôsob je, že si adresu „vygooglite“. Tak zistíte, či nie je náhodou vymyslená. Zadáte ulicu jej číslo a PSČ. Už len dúfať, že sa vám vyhodí meno kupujúceho. Toto by som označila za takú 80%-tnú istotu.

Tretí spôsob je, platný tak na 70-90%. Počuli ste, že ak nie ste na Facebook-u, tak ani nežijete? Tu sa dá overiť, či vlastne existuje meno a priezvisko kupujúceho. Smola je ak sa kupujúci volá Jozef Novák a vy len prosíte nech je váš záujemca o tovar medzi tými 300 ľuďmi, čo Fb vyhľadal
Aj tu platí, čím viac majú odhalených informáciína Fb, tým viac sa dá odhaliť ich bydlisko, adresa a pod.

Ani jeden spôsob nie je 100%. Teda jediné, čo ostáva je veriť, že balík prevezmú.

Sú rôzne spôsoby ako balík uhradiť. Jedným z nich je aj ,,na mieste“. To znamená osobné stretnutie kupujúceho a predávajúceho. Väčšinou sa takáto forma využíva pri predaji drahých vecí alebo keď sú kup. a predáv. z jedného mesta. Záujemca si overí tovar a inzerent si overí serióznosť. Žiadne poštové, či baliace náklady.

Účer. Systém, ktorý je pre obe strany dosť nevýhodný. Nevýhodné je to viac pre kupujúceho.
Dobierka. Je to najdrahšia forma, ale asi najspravodlivejšia cesta pre obe strany. I keď pošle inzerent naozaj ten tovar, ktorý inzeroval? Prevezme si kupujúci balík?

Pri takomto „podnikaní“ je potrebné mať správny odhad na správnych a nesprávnych ľudí. Môžu vás ľahko oklamať, ale zároveň možete aj ľahko nadobudnúť peniaze.

 Blog
Komentuj
Napíš svoj komentár