Zovšadiaľ sa valia na nás kadejaké čudné diskusné témy, ktorá v podstate je jedna a tá istá, len má mnoho uhlov pohľadu. Ako teda dobre vieme, nikomu človek nevyhovie, ani v tej teoretickej rovine, ani v praktickej, a preto mnohí ľudia radšej robia po svojom, s tým že dáko predsa len bude.
Vzduch nasáva vodu vo forme neviditeľnej pary, ktorá musí skondenzovať, aby vytvorila zhluky malých kvapôčok. Para sa musí ochladiť, aby mohla skondenzovať, čiže musí vystúpiť dostatočne vysoko, stúpa spolu s teplým vzduchom.
Je to tzv. rosný bod, nachádza sa v určitej výške, keď stúpa teplý a vlhký vzduch zo zeme, vyzráža sa na mikroskopických časticiach vo vzduchu a vzniká mrak. Mraky však môžu vzniknúť aj inde a len sa presúvajú práve v hladinách rosného bodu. Napr. v lete ti nejde para z úst napriek tomu, že tvoj dych je vlhký. Je to preto, lebo sa nedosiahol rosný bod. Rosný bod môžeš vidieť niekedy aj v lete za veľmi chladného počasia, ale častejšie v zime pri mrazivom počasí. Na každých 100 metrov výšky teplota klesá cca. o 0,6°C, teda preniká do stále chladnejšieho prostredia podobne ako tvoj horúci dych do mrazivého počasia v zime.
Roleta je špeciálny inkognito mód, ktorým skryješ obsah obrazovky pred samým sebou, alebo inou osobou v tvojej izbe (napr. mama). Roletu odroluješ tak, že na ňu klikneš.
18 komentov
Ale ak chceš real odpoveď, tak podmienky na tvorbu mrakov sú len od určitej výšky