po tom, ako realitny makleri rozpredali parcely na mesiaci, prisiel cas aj na Mars. Pôda tam nikomu nepatrila a oni ju zacali predavat. jedna moja kamoska dostala dokonca jednu parcelu pod stromcek. nie ze by ju jej tam priviezli, ale dostala na to dekret
jedna ruska firma predavala vodu v prasku. prasok stacilo zaliat vodou a mali ste vodu. cuduj sa svete, vyrobili miliardy usd. ludia su predsa len sprosty
nepredstavitelne mnozstvo penazi zarabaju novinári na správach o konci sveta 2012. Robie Williams chce spravit turne do konca toho roku, pretoze tiez ho uz pochytila horucka katastrofizmu. Co je vlastne hlupost, lebo len na tom jednom datume konca sveta chce usporiadatnajvacsi koncert, aby zarobil astronomicke ciastky
tie pozemky na Mesiaci a Marse sú strašná blbosť, "vlastník" môže mať aj tonu potvrdzujúcich papierov o vlastníctve, nikdy mu to nikto neuzná, je to sprostosť!
napríklad jeden chlapík spravil web o veľkosti 1000x1000px a každý štvorček stál 1usd. tak si spočítajte, ako na tom zarobil
alebo toto sa mi ráta najviac :
chlapík si kúpil zoznam s miliónom emailových adries. Rozdelil ich na polovicu. Prvej časti poslal tip, že akcia, volajme ju X, zaznamená na burze nárast. Druhej časti napísal, že pokles.
Počkal si na výsledok, či akcia X porástla alebo klesla. Potom si zobral tú časť, ktorej napísal správny tip. Zas ich rozdelil na polovicu. Jednej časti napísal, že akcia Y porastie, druhej, že poklesne.
Takto to delil a písal iba tým, čo im predtým dobre poradil.
Po niekoľkých opakovaniach mu zostalo 15000 ľudí, ktorým vždy poradil dobre. Tým rozoslal pozvánky na seminár o tom, ako dobre zisťovať, či akcia porastie alebo klesne. Cena kurzu bola 5000USD. Keďže tým ľuďom všetky tipy predtým vyšli, verili mu a zaplatili mu zato. On si odkecal hocijaké blbosti a zdrhol aj s peniazmi
nie je to len symbolika. dokonca vznikla aj dohoda s Nasa, Galileo, Čínou a Ruskom, ze ako najvacsie spolocnosti lietajuce do vesmiru, ktore na o maju aj peniaze to akceptuju a v pripade pristatia, pokial nebudu mat povolenie od majtelov pozemkov, bude sa to brat ako vnknutie na cudzí pozemok. ale nikto sa neopytal, ze ci to tam maju aj rozparcelovane marťani
mne sa lubi to s tym predavanim hviezd! ale lepsie by bolo cele suhvezdie! ze bunniska sa nachadza na jz! fakt cool! alebo to ze si mozes kupit titul sir. znie to blbo ale titul je titul!
jeden dal na net fotku maleho zajka a napisal k nej, ze ked mu neposlu ludia urcitu sumu penazi (uz neviem kolko to bolo, ale fakt, ze dost) tak, ze ho zozere....asi malo na tom zarobil....
Pred pár rokmi si istý muž rovnako legálne nárokoval vlastníctvo na Slnko a pánovi Dennisovi Hopeovi, ktorý vlastní Mesiac, Mars a Venušu poslal ročné vyúčtovanie za energiu
@jeko v Amerike konkrétne tam je možné všetko...však tam sa také blbosti predávajú a ľudia sa stanú milionármi z blbostí...nálepky Shit happens a tak . V Amerike mi to nepríde divné.
hej, to som si všimol . Možno má české korene, lebo v ČR je to s ypsilonom
Však to ide o tú haluz, že si chlapík len tak od veci povie, že pôda na Marse je jeho a začne to predávať To je jak ja by som začal predávať vzduch čo každý dýcha. Aj tie hviezdy sú dosť od veci. Inak zaujímavé, že Antarktída nepatrí nikomu.
@Pernik Schválne by ma zaujímalo, že či je niekde napísané niečo o vlastníctve vzduchu To s tou Antarktídou viem, len je zaujímavé, že sa na ňu nikto nulakomil ako na tie hviezdy.
@Pernik trochu si sa sekol. Antarktída je uz rozdelena medzi statmi, iba svk tam nema nic, ibaze pre vedecke ucely je neutralna a nesmu tam chodit vojaci. pokial by bola neutralna ako medzinarodne vody, tak by tam bolo asi dost teroristov a podobnej havede
predavaci blata, ktore si clovek moze natriet na jeho jeep, a ma image, ze s nim chodi do offroadu. V Amerike je jedna taka firma, a tiez zaraba miliony dolarov
Ked si zoberies, ze 1 hektar = 10 000 stvorcovych metrov, co je 100x100 metrov, tak tych 10x10 znie celkom uveritelne, kedze aker je jednoznacne mensi ako hektar. Tym padom by to sice muselo byt minimalne 20x20, ale mozno len zle precitala, to je cele.
k tym planetam ... ako si moze clovek naarokovat na neco, co je medziplanetarne??? to ako nasa vyhlasila uz davno, ze cely vesmir patri im, lebo boli prvy na mesiaci ... kam tento svet speje??
v minulom cisle prielomu sme sa naucili ako hackovat banky. aby ste nehovorili ze som prilis skromny, tentoraz naburame nieco poriadne. hackneme burzu cennych papierov. nie je to take tazke ako by si ludia (rozumej priemerny ferko pejko) mysleli. takze podme na to.
hackovanie informacii
nas ciel je hacknut burzu. burza je premietnutie informacii ktore ma trh o jednotlivych firmach ci celkovom ekonomickom prostredi do numerickej podoby vo forme cien akcii, dlhopisov, opcii, atd. cena akcie konkretnej firmy nie je nicim inym ako kvantifikovanim optimizmu investorov v jej buducnost. inak povedane, cena akcie nejakej firmy zavisi od verejne znamych informacii suvisiacich s jej aktivitami. preto ak chceme hackovat burzu, musime hackovat informacie. a v tom sme predsa doma, pretoze informacie sa v dnesnom svete vytvaraju, pohybuju a archivuju vo forme bitov. drviva vacsina informacii podla ktorych trh urci cenu akcii preteka svetom v podobe jednotiek a nul. a o tom je hackovanie - obracat nuly na jednotky a jednotky na nuly.
priprava
co potrebujeme na to aby sme hackli burzu? vytiahnite si pero a papier a piste si recept. tak najprv potrebujeme cloveka schopneho pisat stredne zlozite perlovske scripty. budeme potrebovat aj zopar desiatok hacknutych "gateway" masin po celom svete. idealne su masiny typu "zabudnuty PC-linux na svedskej strednej skole" ktore si pospinkavaju nezatazene na solidnej linke. a to je vlastne vsetko. suma sumarum by nam malo stacit zopar sto tisic korun a to som uz do ceny zaratal aj vsetko pivo a pizzu, no a samozrejme nas pociatocny vklad do akcii na burze. naklady su teda podstatne nizsie ako v minulom dieli ked sme hackovai banku. a pritom vynosy budu mnohonasobne vyssie. takze hura na to.
ciel
ktoru burzu si vyberieme ? kedze zarabat budeme tym ze budeme podvrhovat drobnym a strednym investorom falosne informacie o vybranych akciach, musime si najst burzu kde najdeme dost takychto ferkov pejkov. preto nam vypadava z hry slovenska burza cennych papierov, lebo na slovensku sa absolutne neda hovorit o nejakych drobnych ci strednych investoroch. na nasom trhu je len maly pocet velkych hracov ktorych nebudeme vediet okaslat. zato v takej amerike napriklad ma kazda spravna rodina aspon 100 akcii IBM, 100 akcii coca-coly a detom pri narodeni kupuju 20-rocny dlhopis Disney. stado dementnej konzumnej populacie nachadzajuce sa na druhej strane velkej mlaky je presne to co potrebujeme pre nas plan.
utok
najprv si musime spravit databazu vsetkych diskusnych skupin, ktore sa tykaju financneho sveta, pocnuc yahoo finance a konciac pri beznych newsgroupoch. pripravime si scripty, ktore budu schopne cez nase gateway masiny po celom svete automaticky postovat pripravene spravy na tieto diskusne skupiny. floodovanie diskusnych skupin je nam dobre zname z inych hackerskych aktivit, takze to nemusim asi podrobnejsie popisovat. staci na to par-riadkovy shell-ovy script, ktory bude cez netcat vrhat http POST prikazy. bude sa nam hodit aj databaza e-mail adries novinarov roznych periodik, ci uz on-line alebo tlacenych ktore sa zaoberaju burzou s cennymi papiermi.
co budeme vlastne hackovat? budeme hackovat cenu nami vybranej akcie. najdeme si nejaku firmu s verejne obchodovanymi akciami, ktora ma brutalne nizku cenu. napriklad nejaka zacinajuca high-tech firma z indickeho bangaloru, ktora sa zaobera vyvojom optickych interface media konvertorov (alebo cokolvek ine high-tech, comu sa bezny american nerozumie ani makovy prd). takato idealna firma nesmie byt zase az taky novacik - musi byt aspon rok po neuspesnom IPO (prvotne ponuknutie akcii na verejnej burze) a odvtedy jej cena pomaly ale isto klesa na nejaku nechutnu cenu, napriklad 1-2 dolare za akciu. proste shit, ktory nikto nechce. a my z nich za par dni spravime horuci artikel, hehe.
v prvom rade nakupime kopec akcii tejto zdochynajucej firmy. kedze cena je 1-2 dolare za kus, nebude pre nas problem nakupit ich zopar desat tisic, samozrejme vsetko anonymne prostrednictvom off-shorovych on-line brokerov.
informacnu vojnu spustime naraz na niekolkych frontoch. v prvom rade vygenerujeme niekolko sprav, ktore okraslia nasu indicku firmu a zacneme ich spamovat a posielat do nasej databazy diskusnych skupin. idealna je prevratna sprava, napriklad, ze v tejto bangalorskej firme prisli na to ako ztrojnasobit rychlost svetla v optickom kabli a tym zostonasobit rychlost prenosu dat (heh, nevadi ze je to doneba volajuca blbost, americky investor nevie nic o rychlosti svetla a fyzike vseobecne *grin . spravu podpiseme ako nejaky insider, ktory sa nahodne dozvedel tuto senzacnu informaciu, ktoru indicky manazment iste na koniec kvartalu zverejni. vsetko musi vyzerat tak, ze cena akcii tejto indickej firmy cochvila prudko stupne do nebeskych vysin.
zaroven zacneme hackovat weby. ale-ale, nebodaj sa uskrnate nad tym ze hackovanie webovskych stranok a-la cZert alebo binary division su len zartiky unudenych pubertakov, ktori tuzia po zviditelneni? ale kdeze, web je dnes verejnostou z pohladu hodnovernosti pokladany za rovnocenny zdroj informacii ako klasicke media (TV, noviny, radio..). a je to cim dalej popularnejsi zdroj informacii, koli vyhodam ktore klasicke media neposkytuju. doba sa meni. ked SERT hackol v roku 1996 webovsku stranku tlacovej agentury slovenskej republiky (tasr) a zmenil text tlacovej spravy, vsetci to brali ako viac-menej neskodnu hackersku recesiu. vtedy bola totiz stranka www.tasr.sk akurat progresivny test novej technologie (akoze www), ktory ale nevyuzival nikto s vynimkou zopar zahranicnych slovakov, tuziacich po cerstvych spravach z domoviny. dnes je to inak. tlacove spravy sa neprenasaju faxom ci teletextom ako v minulosti, web sluzi novinarom ci verejnosti ako *primarny* zdroj informacii.
ak by dnes SERT hackol stranku www.tasr.sk, ci www.sita.sk a modifikoval tam tlacovu spravu, s najvacsou pravdepodobnostou by takto "upravenu" spravu okamzite prebrali dalsi novinari a na druhy den by ste sa ju docitali v kazdych tlacenych novinach. a pritom zabezpecenie webovskych serverov sa od roku 1996 velmi relativne voci naskoku hackerov nezmenilo. binary division upozornuje na to ze webovske servre straziace senzitivne informacie maju z pohladu bezpecnosti este velmi daleko od dokonalosti. berte ich vazne.
ale podme naspat k nasej indickej firme. najmeme si zopar ludi, pre ktorych nebude problem hacknut www stranky periodik, ktore citaju investori, ci priam domovsku stranku danej indickej firmy a zverejnit tam trebars prikraslenu vyrocnu spravu.
informacny utok zakoncime poriadnym mejlovym spamom. vsetky nase vymyslene informacie vo forme e-mailu rozposleme novinarom, obchodnikom s cennymi papiermi, investorom, atd. nas spam uskutocnime cez jeden z mnozstva smtp serverov na internete, ktore dovoluju smtp relaying, pripadne priamo z nasich gateway strojov. pouzijeme databazy e-mail adries ziskanych zo scanov webu, scanov finger sluzieb, scanov VRFY a EXPN funkcii sendmailu, atd. zaujimavym variantom by mohol byt worm typu "ILOVEYOU", ktory by sa dostal do schranky nejakemu investorovi a poslal by pod jeho menom a s jeho podpisom e-mail vsetkym znamym z address-booku outlooku so spravickou o senzacnych informaciach o jednej indickej high-tech firme..
moznosti informacnej vojny su naozaj rozsiahle, staci ked si len citate kadejake spravy o "neskodnych hackeroch" a "neskodnych hackoch www stranok" a prenesiete si to do sveta financii kde sa tocia miliardy dolarov a kde ma kazda informacia nevycislitelnu cenu.
informacna kampan sposobi nevidany zaujem o akcie nasej firmy. kedze je cena je len 1-2 dolare, tak vobec nebude prekvapujuce ak sa v priebehu niekolkych dni vdaka zvysenemu zaujmu investorov zniekolkonasobi a vysplha minimalne na 10 dolarov za kus. vtedy predame akcie a tak sme za niekolko dni dosiahli niekolko-sto percentny zisk. podstatne je uvedomit si, ze obchodovanie s akciami casto nema realne zaklady a sprava sa podla psychologie davu. preto uvedeny postup spravime niekolkokrat za sebou vzdy na inu firmu v inej casti planety a vzdy so zarucenym ziskom. potom sa vyparime zo sceny na sukromnom jete a pozveme binary division na after-party v prazskej laser game arene.
sirenie falosnych informacii o verejne obchodovanych cennych papieroch je samozrejme v rozpore so zakonom vo vacsine krajin sveta. americky vladny kontrolny organ SEC (securities and exchange comission), ktora ma na starosti patranie po takych darebakoch ako sme my, ma v tejto oblasti roky praxe. SEC ma nasadene pocitace na burzach od nasdaq-u az po wall street a tie sleduju akekolvek podozrive obchody. za klasicky podozrivy obchod z pohladu SEC sa poklada situacia, ked niekto v kratkom case kupi a preda akcie, ktore pocas toho kratkeho obdobia podstatne zmenili hodnotu. proste vsetky obchody ktore vyzeraju prilis dobre na to, aby mohli byt poctive. vtedy sa spusti na pocitacoch SEC cervene svetielko, signal sa vysle do centraly SEC a oni okamzite uvolnia z hybernacie armadu agentov FBI ktori do toho zacnu rypat.
dost som cital o praci SEC a obcas sa im fakt podari chytit aj malu rybu v riadne zamotanom pripade. napriklad sa stala taka vec, ze manzelka riaditela istej americkej firmy chodila k svojmu psychologovi a stazovala sa ze "manzel je akysi nervozny koli nejakej akvizicii co teraz vo firme chystaju". nuz a ten psycholog nelenil a utekal rychlo nakupit akcie danej firmy. po oficialnom ohlaseni akvizicie cena akcii rapidne stupla a psycholog nasledne spenazil rychly zisk. a SEC ho pri tom lapili. v newsweeku som cital o pripade 17-rocneho chalana, ktory postoval na diskusne skupiny na webe falosne spravy o akejsi bankrotujucej hong-kongskej firme a ked akcie stupli, skvele zarobil. ked ho SEC nasli a prikvitli k nemu na navstevu, nasli ho v novom dome ktory zasponzoroval svojim rodicom a prekvapeny otec prave parkoval novy m-class mercedes a tvrdil ze jeho syncek sa nedopustil ziadneho trestneho cinu, akurat je zlahka genialny. newsweek uvadza ze sa stastna rodinka dohodla s SEC na mimosudnom vyrovnani. kedze je predpoklad ze im boli schopni dokazat len tychto informacnych hackov, myslim ze si otecko v pohode ponechal m-ko mercedes a zostalo mu aj na zdrazeny benzin.
nuz ale to je v usa... dokazali by slovenski ci ceski policajti dolapit tvorcu spamov, falosnych postingov ci autora www hacku? takyto pripad v nasich zemepisnych sirkach nema obdoby, este nikdy nebol u nas obvineny a nieto este odsudeny ziaden hacker za hacknutie www stranky.. a to u nas "padli" stranky ministerstiev, bank, poistovni, ci najznamejsich portalov. preto ked minieme vsetky peniaze z hacknutia burzy, v pohode sa vratime na scenu a vsetko mozeme beztrestne zopaknut. opat skvele zarobime.
hack the planet
hackovanim informacii dokazeme hacknut nielen burzu, dokazeme splnit sen kazdeho hackera: dokazeme hacknut celu planetu. to co plati pre burzu zacina platit pre cely svet. hodnoty ktore vytvarame na tejto planete sa totiz pomaly ale isto presuvaju z hmotneho sveta atomov do bezvahoveho sveta bitov.
vsetky ucebnice ekonomie, ktore nam tlacia do hlavy na univerzitach, su pisane o atomoch. makroekonomicke teorie od adama smitha az po samuelsona sa zaoberaju vytvaranim atomov ci obchodom s atomami (veci, predmety, vyrobky). tieto teorie a poucky prestavaju fungovat v novej ekonomike, ktora nam tu vznika. ked sa v oktobri stretli v prahe vrcholni ekonomovia a politici na summite svetovej banky (wb) a medzinarodneho menoveho fondu (imf), diskutovali hlavne o pohybe a distribucii atomov (jedlo, vyrobky, chemikalie, atd). bity - kombinacie jednotiek a nul ale menia planetu a ekonomiu tak ako ju pozname. bity sa stavaju najziadanejsim obchodnym artiklom.
hackovanie poznania
bity znamenaju informacie. informacie znamenaju vedomosti. firmy sa coraz viac tocia okolo vedomosti. robit veci lepsie a jednoduchsie bol od veky vekov hlavny zdroj ekonomickeho rastu. co je vsak nove je ze mnozstvo modernych firiem nevyraba "hmotne" veci, ale "nehmotne" bity. niektori to volaju "bezvahova ekonomika". zaujimavostou je ze aj klasicke produkty maju v sebe "obsiahnute" vedomosti, cize nehmotne bity. ci su to volkswagen auta z blavy, alebo topanky z partizanskeho - vsetky maju v sebe "obsiahnute vedomosti" vo forme sofistikovaneho CAD dizajnu, ci zakaznickych sluzieb.
napriek tomu vacsina mocnych tohoto sveta stale keca len o atomoch. ked sa uz spominani pani z medzinarodneho menoveho fondu ci svetovej obchodnej organizacie (wto) stretli v prahe, hovorili o daniach z pridanej hodnoty, colnych sadzbach, dovoznych kvotach a podobnych pravidlach stvorenych pre svet atomov, ktore ale vo svete bitov vobec nefunguju (viete si predstavit dovoznu kvotu na pocet downloadnutych megabajtov antivirovych programov na slovensko, tak ako je napriklad dovozna kvota na mnozstvo piva, ktore sa moze doviezt na slovensko ?). nedivme sa ale ekonomom, ze im bity nechutia. pomaly by totiz mohli koli tym malym nehmotnym parchantom vyhodit z okna vsetky stare ucebnice. bity sa totiz od atomov principialne lisia v niekolkych zakladnych veciach, na ktorych su postavene fundamentalne teorie ekonomie. napriklad to, ze bity sa lahko reprodukuju. predstavte si, ze vlastnite nejake atomy, napriklad jablko. ak to jablko niekomu predate, zaraz prestanete byt majitelom toho jablka. to pre bity neplati - daju sa reprodukovat zadarmo a nekonecne. ak predate softver, stale vlastnite jeho povodnu kopiu, ktora je rovnako hodnotna a kvalitna. prestavaju fungovat klasicke vztahy dopytu a ponuky z pohladu makroekonomiky. prestavaju tiez fungovat fixne a variabilne naklady z pohladu mikroekonomiky (variabilne neexistuju lebo vyrobit jeden softverovy program alebo milion identickych softverovych programov stoji tolko isto). ale o tom podrobnejsie inokedy.
podstatne je, ze bity budu hrat coraz dolezitejsiu rolu. a ludia, ktori budu vediet vytvarat hodnotne bity budu ceneni. a ti, ktori ich budu vediet prenasat a menit budu este cennejsi. preto bude hacker najdolezitejsie povolanie buduceho storocia ale ak si spominate o tom sme uz pisali v prielome 6, v clanku hacker - sexualny idol informacneho veku . aspon teraz chapete ze som to vtedy nemyslel len tak zo zartu. tak vam teraz s vaznym ksichtom prajem do noveho tisirocia vela hacknutych bitov. zacnite tou burzou.
Najkurioznejsie sa zaraba tak, ked nieco urobis raz a zaraba ti to stale, lebo na teba makaju druhi. Proste jeden napad a ides. Zarobit peniaze preto dnes nerobi problem vela ludom co sa vyznaju do webov, porobia nejake weby, sikovne seo, ziskaju prve priecky na poziciach v serp a uz len znu urodu. Inak velmi pekny clanok o zarabani penazi som nasiel aj tu » biznisblog.sk/ako-zarobit-use...
Ak to chcete skusit normalnym sposobom, tak si kuknite sem:
» www.akozarobitpeniaze.sk -- jednoduchy zdarma ebook so zakladnymi radami, ak chcete budovat dlhodoby a hlavne stabilny biznis a nielen volaku rychlokvasku..
Roleta je špeciálny inkognito mód, ktorým skryješ obsah obrazovky pred samým sebou, alebo inou osobou v tvojej izbe (napr. mama). Roletu odroluješ tak, že na ňu klikneš.
68 komentov
napríklad jeden chlapík spravil web o veľkosti 1000x1000px a každý štvorček stál 1usd. tak si spočítajte, ako na tom zarobil
alebo toto sa mi ráta najviac :
chlapík si kúpil zoznam s miliónom emailových adries. Rozdelil ich na polovicu. Prvej časti poslal tip, že akcia, volajme ju X, zaznamená na burze nárast. Druhej časti napísal, že pokles.
Počkal si na výsledok, či akcia X porástla alebo klesla. Potom si zobral tú časť, ktorej napísal správny tip. Zas ich rozdelil na polovicu. Jednej časti napísal, že akcia Y porastie, druhej, že poklesne.
Takto to delil a písal iba tým, čo im predtým dobre poradil.
Po niekoľkých opakovaniach mu zostalo 15000 ľudí, ktorým vždy poradil dobre. Tým rozoslal pozvánky na seminár o tom, ako dobre zisťovať, či akcia porastie alebo klesne. Cena kurzu bola 5000USD. Keďže tým ľuďom všetky tipy predtým vyšli, verili mu a zaplatili mu zato. On si odkecal hocijaké blbosti a zdrhol aj s peniazmi
» praca-cez-internet.sk/node/17...
101
Pred pár rokmi si istý muž rovnako legálne nárokoval vlastníctvo na Slnko a pánovi Dennisovi Hopeovi, ktorý vlastní Mesiac, Mars a Venušu poslal ročné vyúčtovanie za energiu
Inak nenechal by som si radiť od chlapíka, čo ani nevie ako sa píše biznis...
hej, to som si všimol . Možno má české korene, lebo v ČR je to s ypsilonom
@pernik shit happens
To ako keby potom prisiel nejaky zeleny muzicek tak by sme sa s nim sudili ?
Antarktída je neutrálna pôda používaná len na mierové účely, je na to nejaká zmluva.
Ešte aj toto je pekný príklad ako zarobiť: » www.ajtaci.sk/product/nic-247...
Inak to nič je vynikajúci nápad
Jediné čo tam je sú rôzne vedecké tábory z rôznych zemí. Nič také ako hranice medzi územím jedného, alebo druhého štátu tam neexistuje.
Je pravda, že isté štáty si robia nárok na územie, no Antarktická zmluva im to nedovoľuje.
Nechápem čo by tam mali robiť teroristi.
Momentik...
Inak mesiac uz predavaju aj v Avione
Ked si zoberies, ze 1 hektar = 10 000 stvorcovych metrov, co je 100x100 metrov, tak tych 10x10 znie celkom uveritelne, kedze aker je jednoznacne mensi ako hektar. Tym padom by to sice muselo byt minimalne 20x20, ale mozno len zle precitala, to je cele.
v minulom cisle prielomu sme sa naucili ako hackovat banky. aby ste nehovorili ze som prilis skromny, tentoraz naburame nieco poriadne. hackneme burzu cennych papierov. nie je to take tazke ako by si ludia (rozumej priemerny ferko pejko) mysleli. takze podme na to.
hackovanie informacii
nas ciel je hacknut burzu. burza je premietnutie informacii ktore ma trh o jednotlivych firmach ci celkovom ekonomickom prostredi do numerickej podoby vo forme cien akcii, dlhopisov, opcii, atd. cena akcie konkretnej firmy nie je nicim inym ako kvantifikovanim optimizmu investorov v jej buducnost. inak povedane, cena akcie nejakej firmy zavisi od verejne znamych informacii suvisiacich s jej aktivitami. preto ak chceme hackovat burzu, musime hackovat informacie. a v tom sme predsa doma, pretoze informacie sa v dnesnom svete vytvaraju, pohybuju a archivuju vo forme bitov. drviva vacsina informacii podla ktorych trh urci cenu akcii preteka svetom v podobe jednotiek a nul. a o tom je hackovanie - obracat nuly na jednotky a jednotky na nuly.
priprava
co potrebujeme na to aby sme hackli burzu? vytiahnite si pero a papier a piste si recept. tak najprv potrebujeme cloveka schopneho pisat stredne zlozite perlovske scripty. budeme potrebovat aj zopar desiatok hacknutych "gateway" masin po celom svete. idealne su masiny typu "zabudnuty PC-linux na svedskej strednej skole" ktore si pospinkavaju nezatazene na solidnej linke. a to je vlastne vsetko. suma sumarum by nam malo stacit zopar sto tisic korun a to som uz do ceny zaratal aj vsetko pivo a pizzu, no a samozrejme nas pociatocny vklad do akcii na burze. naklady su teda podstatne nizsie ako v minulom dieli ked sme hackovai banku. a pritom vynosy budu mnohonasobne vyssie. takze hura na to.
ciel
ktoru burzu si vyberieme ? kedze zarabat budeme tym ze budeme podvrhovat drobnym a strednym investorom falosne informacie o vybranych akciach, musime si najst burzu kde najdeme dost takychto ferkov pejkov. preto nam vypadava z hry slovenska burza cennych papierov, lebo na slovensku sa absolutne neda hovorit o nejakych drobnych ci strednych investoroch. na nasom trhu je len maly pocet velkych hracov ktorych nebudeme vediet okaslat. zato v takej amerike napriklad ma kazda spravna rodina aspon 100 akcii IBM, 100 akcii coca-coly a detom pri narodeni kupuju 20-rocny dlhopis Disney. stado dementnej konzumnej populacie nachadzajuce sa na druhej strane velkej mlaky je presne to co potrebujeme pre nas plan.
utok
najprv si musime spravit databazu vsetkych diskusnych skupin, ktore sa tykaju financneho sveta, pocnuc yahoo finance a konciac pri beznych newsgroupoch. pripravime si scripty, ktore budu schopne cez nase gateway masiny po celom svete automaticky postovat pripravene spravy na tieto diskusne skupiny. floodovanie diskusnych skupin je nam dobre zname z inych hackerskych aktivit, takze to nemusim asi podrobnejsie popisovat. staci na to par-riadkovy shell-ovy script, ktory bude cez netcat vrhat http POST prikazy. bude sa nam hodit aj databaza e-mail adries novinarov roznych periodik, ci uz on-line alebo tlacenych ktore sa zaoberaju burzou s cennymi papiermi.
co budeme vlastne hackovat? budeme hackovat cenu nami vybranej akcie. najdeme si nejaku firmu s verejne obchodovanymi akciami, ktora ma brutalne nizku cenu. napriklad nejaka zacinajuca high-tech firma z indickeho bangaloru, ktora sa zaobera vyvojom optickych interface media konvertorov (alebo cokolvek ine high-tech, comu sa bezny american nerozumie ani makovy prd). takato idealna firma nesmie byt zase az taky novacik - musi byt aspon rok po neuspesnom IPO (prvotne ponuknutie akcii na verejnej burze) a odvtedy jej cena pomaly ale isto klesa na nejaku nechutnu cenu, napriklad 1-2 dolare za akciu. proste shit, ktory nikto nechce. a my z nich za par dni spravime horuci artikel, hehe.
v prvom rade nakupime kopec akcii tejto zdochynajucej firmy. kedze cena je 1-2 dolare za kus, nebude pre nas problem nakupit ich zopar desat tisic, samozrejme vsetko anonymne prostrednictvom off-shorovych on-line brokerov.
informacnu vojnu spustime naraz na niekolkych frontoch. v prvom rade vygenerujeme niekolko sprav, ktore okraslia nasu indicku firmu a zacneme ich spamovat a posielat do nasej databazy diskusnych skupin. idealna je prevratna sprava, napriklad, ze v tejto bangalorskej firme prisli na to ako ztrojnasobit rychlost svetla v optickom kabli a tym zostonasobit rychlost prenosu dat (heh, nevadi ze je to doneba volajuca blbost, americky investor nevie nic o rychlosti svetla a fyzike vseobecne *grin . spravu podpiseme ako nejaky insider, ktory sa nahodne dozvedel tuto senzacnu informaciu, ktoru indicky manazment iste na koniec kvartalu zverejni. vsetko musi vyzerat tak, ze cena akcii tejto indickej firmy cochvila prudko stupne do nebeskych vysin.
zaroven zacneme hackovat weby. ale-ale, nebodaj sa uskrnate nad tym ze hackovanie webovskych stranok a-la cZert alebo binary division su len zartiky unudenych pubertakov, ktori tuzia po zviditelneni? ale kdeze, web je dnes verejnostou z pohladu hodnovernosti pokladany za rovnocenny zdroj informacii ako klasicke media (TV, noviny, radio..). a je to cim dalej popularnejsi zdroj informacii, koli vyhodam ktore klasicke media neposkytuju. doba sa meni. ked SERT hackol v roku 1996 webovsku stranku tlacovej agentury slovenskej republiky (tasr) a zmenil text tlacovej spravy, vsetci to brali ako viac-menej neskodnu hackersku recesiu. vtedy bola totiz stranka www.tasr.sk akurat progresivny test novej technologie (akoze www), ktory ale nevyuzival nikto s vynimkou zopar zahranicnych slovakov, tuziacich po cerstvych spravach z domoviny. dnes je to inak. tlacove spravy sa neprenasaju faxom ci teletextom ako v minulosti, web sluzi novinarom ci verejnosti ako *primarny* zdroj informacii.
ak by dnes SERT hackol stranku www.tasr.sk, ci www.sita.sk a modifikoval tam tlacovu spravu, s najvacsou pravdepodobnostou by takto "upravenu" spravu okamzite prebrali dalsi novinari a na druhy den by ste sa ju docitali v kazdych tlacenych novinach. a pritom zabezpecenie webovskych serverov sa od roku 1996 velmi relativne voci naskoku hackerov nezmenilo. binary division upozornuje na to ze webovske servre straziace senzitivne informacie maju z pohladu bezpecnosti este velmi daleko od dokonalosti. berte ich vazne.
ale podme naspat k nasej indickej firme. najmeme si zopar ludi, pre ktorych nebude problem hacknut www stranky periodik, ktore citaju investori, ci priam domovsku stranku danej indickej firmy a zverejnit tam trebars prikraslenu vyrocnu spravu.
informacny utok zakoncime poriadnym mejlovym spamom. vsetky nase vymyslene informacie vo forme e-mailu rozposleme novinarom, obchodnikom s cennymi papiermi, investorom, atd. nas spam uskutocnime cez jeden z mnozstva smtp serverov na internete, ktore dovoluju smtp relaying, pripadne priamo z nasich gateway strojov. pouzijeme databazy e-mail adries ziskanych zo scanov webu, scanov finger sluzieb, scanov VRFY a EXPN funkcii sendmailu, atd. zaujimavym variantom by mohol byt worm typu "ILOVEYOU", ktory by sa dostal do schranky nejakemu investorovi a poslal by pod jeho menom a s jeho podpisom e-mail vsetkym znamym z address-booku outlooku so spravickou o senzacnych informaciach o jednej indickej high-tech firme..
moznosti informacnej vojny su naozaj rozsiahle, staci ked si len citate kadejake spravy o "neskodnych hackeroch" a "neskodnych hackoch www stranok" a prenesiete si to do sveta financii kde sa tocia miliardy dolarov a kde ma kazda informacia nevycislitelnu cenu.
informacna kampan sposobi nevidany zaujem o akcie nasej firmy. kedze je cena je len 1-2 dolare, tak vobec nebude prekvapujuce ak sa v priebehu niekolkych dni vdaka zvysenemu zaujmu investorov zniekolkonasobi a vysplha minimalne na 10 dolarov za kus. vtedy predame akcie a tak sme za niekolko dni dosiahli niekolko-sto percentny zisk. podstatne je uvedomit si, ze obchodovanie s akciami casto nema realne zaklady a sprava sa podla psychologie davu. preto uvedeny postup spravime niekolkokrat za sebou vzdy na inu firmu v inej casti planety a vzdy so zarucenym ziskom. potom sa vyparime zo sceny na sukromnom jete a pozveme binary division na after-party v prazskej laser game arene.
sirenie falosnych informacii o verejne obchodovanych cennych papieroch je samozrejme v rozpore so zakonom vo vacsine krajin sveta. americky vladny kontrolny organ SEC (securities and exchange comission), ktora ma na starosti patranie po takych darebakoch ako sme my, ma v tejto oblasti roky praxe. SEC ma nasadene pocitace na burzach od nasdaq-u az po wall street a tie sleduju akekolvek podozrive obchody. za klasicky podozrivy obchod z pohladu SEC sa poklada situacia, ked niekto v kratkom case kupi a preda akcie, ktore pocas toho kratkeho obdobia podstatne zmenili hodnotu. proste vsetky obchody ktore vyzeraju prilis dobre na to, aby mohli byt poctive. vtedy sa spusti na pocitacoch SEC cervene svetielko, signal sa vysle do centraly SEC a oni okamzite uvolnia z hybernacie armadu agentov FBI ktori do toho zacnu rypat.
dost som cital o praci SEC a obcas sa im fakt podari chytit aj malu rybu v riadne zamotanom pripade. napriklad sa stala taka vec, ze manzelka riaditela istej americkej firmy chodila k svojmu psychologovi a stazovala sa ze "manzel je akysi nervozny koli nejakej akvizicii co teraz vo firme chystaju". nuz a ten psycholog nelenil a utekal rychlo nakupit akcie danej firmy. po oficialnom ohlaseni akvizicie cena akcii rapidne stupla a psycholog nasledne spenazil rychly zisk. a SEC ho pri tom lapili. v newsweeku som cital o pripade 17-rocneho chalana, ktory postoval na diskusne skupiny na webe falosne spravy o akejsi bankrotujucej hong-kongskej firme a ked akcie stupli, skvele zarobil. ked ho SEC nasli a prikvitli k nemu na navstevu, nasli ho v novom dome ktory zasponzoroval svojim rodicom a prekvapeny otec prave parkoval novy m-class mercedes a tvrdil ze jeho syncek sa nedopustil ziadneho trestneho cinu, akurat je zlahka genialny. newsweek uvadza ze sa stastna rodinka dohodla s SEC na mimosudnom vyrovnani. kedze je predpoklad ze im boli schopni dokazat len tychto informacnych hackov, myslim ze si otecko v pohode ponechal m-ko mercedes a zostalo mu aj na zdrazeny benzin.
nuz ale to je v usa... dokazali by slovenski ci ceski policajti dolapit tvorcu spamov, falosnych postingov ci autora www hacku? takyto pripad v nasich zemepisnych sirkach nema obdoby, este nikdy nebol u nas obvineny a nieto este odsudeny ziaden hacker za hacknutie www stranky.. a to u nas "padli" stranky ministerstiev, bank, poistovni, ci najznamejsich portalov. preto ked minieme vsetky peniaze z hacknutia burzy, v pohode sa vratime na scenu a vsetko mozeme beztrestne zopaknut. opat skvele zarobime.
hack the planet
hackovanim informacii dokazeme hacknut nielen burzu, dokazeme splnit sen kazdeho hackera: dokazeme hacknut celu planetu. to co plati pre burzu zacina platit pre cely svet. hodnoty ktore vytvarame na tejto planete sa totiz pomaly ale isto presuvaju z hmotneho sveta atomov do bezvahoveho sveta bitov.
vsetky ucebnice ekonomie, ktore nam tlacia do hlavy na univerzitach, su pisane o atomoch. makroekonomicke teorie od adama smitha az po samuelsona sa zaoberaju vytvaranim atomov ci obchodom s atomami (veci, predmety, vyrobky). tieto teorie a poucky prestavaju fungovat v novej ekonomike, ktora nam tu vznika. ked sa v oktobri stretli v prahe vrcholni ekonomovia a politici na summite svetovej banky (wb) a medzinarodneho menoveho fondu (imf), diskutovali hlavne o pohybe a distribucii atomov (jedlo, vyrobky, chemikalie, atd). bity - kombinacie jednotiek a nul ale menia planetu a ekonomiu tak ako ju pozname. bity sa stavaju najziadanejsim obchodnym artiklom.
hackovanie poznania
bity znamenaju informacie. informacie znamenaju vedomosti. firmy sa coraz viac tocia okolo vedomosti. robit veci lepsie a jednoduchsie bol od veky vekov hlavny zdroj ekonomickeho rastu. co je vsak nove je ze mnozstvo modernych firiem nevyraba "hmotne" veci, ale "nehmotne" bity. niektori to volaju "bezvahova ekonomika". zaujimavostou je ze aj klasicke produkty maju v sebe "obsiahnute" vedomosti, cize nehmotne bity. ci su to volkswagen auta z blavy, alebo topanky z partizanskeho - vsetky maju v sebe "obsiahnute vedomosti" vo forme sofistikovaneho CAD dizajnu, ci zakaznickych sluzieb.
napriek tomu vacsina mocnych tohoto sveta stale keca len o atomoch. ked sa uz spominani pani z medzinarodneho menoveho fondu ci svetovej obchodnej organizacie (wto) stretli v prahe, hovorili o daniach z pridanej hodnoty, colnych sadzbach, dovoznych kvotach a podobnych pravidlach stvorenych pre svet atomov, ktore ale vo svete bitov vobec nefunguju (viete si predstavit dovoznu kvotu na pocet downloadnutych megabajtov antivirovych programov na slovensko, tak ako je napriklad dovozna kvota na mnozstvo piva, ktore sa moze doviezt na slovensko ?). nedivme sa ale ekonomom, ze im bity nechutia. pomaly by totiz mohli koli tym malym nehmotnym parchantom vyhodit z okna vsetky stare ucebnice. bity sa totiz od atomov principialne lisia v niekolkych zakladnych veciach, na ktorych su postavene fundamentalne teorie ekonomie. napriklad to, ze bity sa lahko reprodukuju. predstavte si, ze vlastnite nejake atomy, napriklad jablko. ak to jablko niekomu predate, zaraz prestanete byt majitelom toho jablka. to pre bity neplati - daju sa reprodukovat zadarmo a nekonecne. ak predate softver, stale vlastnite jeho povodnu kopiu, ktora je rovnako hodnotna a kvalitna. prestavaju fungovat klasicke vztahy dopytu a ponuky z pohladu makroekonomiky. prestavaju tiez fungovat fixne a variabilne naklady z pohladu mikroekonomiky (variabilne neexistuju lebo vyrobit jeden softverovy program alebo milion identickych softverovych programov stoji tolko isto). ale o tom podrobnejsie inokedy.
podstatne je, ze bity budu hrat coraz dolezitejsiu rolu. a ludia, ktori budu vediet vytvarat hodnotne bity budu ceneni. a ti, ktori ich budu vediet prenasat a menit budu este cennejsi. preto bude hacker najdolezitejsie povolanie buduceho storocia ale ak si spominate o tom sme uz pisali v prielome 6, v clanku hacker - sexualny idol informacneho veku . aspon teraz chapete ze som to vtedy nemyslel len tak zo zartu. tak vam teraz s vaznym ksichtom prajem do noveho tisirocia vela hacknutych bitov. zacnite tou burzou.
Ihrisko amerického futbalu má 1 aker.
Inak k tým planétam, nepatria nikomu, žiaden zákon na planéte nezakazuje ich vlastniť, čiže sú toho kto sa prvý pasuje za ich majiteľa.
Je to úplne legálne.
» www.akozarobitpeniaze.sk -- jednoduchy zdarma ebook so zakladnymi radami, ak chcete budovat dlhodoby a hlavne stabilny biznis a nielen volaku rychlokvasku..