Podľa odhadov Raymonda KUrzweilla, čo je jeden z popredných odborníkov na umelú inteligenciu táto dosiahne úroveň ľudskej v roku 2029.

Ľudia, teda aspoň ja sa do tej skupiny radím sa vyčleňujú od ostatných živočíchov (možno daktorí envirofanatici nie). Ako ten najhlavnejší znak uvádzame náš rozum a to, že vieme myslieť.

Počítače naše myslenie v niektorých oblastiach už nahradzujú, ale to, čo im chýba je tvorivosť. Neviem o tom, že by bol nejaký počítač niečo nové vymyslel (i keď napríklad hudbu skladať dokážu).

Teraz si predstavme, že nás pokoria aj v tejto povedal by som, že poslednej doméne, kde ľudia vedú. Spočiatku takých počítačov nebude istotne veľa a preto toho zrejme ani veľa nevymyslia (niekoľko počítačov proti miliardám ľudí). Ale čo až pokročia natoľko, že v počte myšlienok ľudí prevýšia (ich rastový potenciál bude zrejme väčší ako ľuskej populácie).

Nemyslím si, že by potom ľudstvo vymrelo, prinajhoršom skončíme ako atrakcia. Ale človek nebude pánom tvorstva.

Predstavte si, že by riešili problémy na úplne inej úrovni ako ľudia a my by sme sa cítili ako blbci.

Vadilo by vám to? Mne ako človeku, čo si zakladá na intelekte áno.

 Úvaha
Komentuj
 fotka
bobi  4. 3. 2008 21:02
super to sa ešte dožijem, a mne by to vôbec nevadilo (!
 fotka
dreamagall  4. 3. 2008 21:08
mne by to tiež vadilo, ale vraj už zostrojili spisovatelského robota, niekde v rusku, nakrmili ho slovami a informáciami a už fičí, vraj je to aj dobré.

Možno si o pár rokov my ludia ani neškrtneme ale myslím že nejake stroje na nas nemajú
 fotka
pawlo  4. 3. 2008 23:02
Len aby sa to potom nezvrtlo a nedopadlo to zle - ani sa nanazdáme a roboti budú naši páni a my budem otroci. Nedávno som čítal ako americký vedci implantovali do myšacieho mozgu mikročip vďaka ktorému vedeli tú myš ovládať - ako keby bola na ďialkové ovládanie Len dúfam že sa to nezačne praktizovať aj na ľudoch...
Napíš svoj komentár