Čítali ste niekedy skvelú knihu alebo hrali hru, ktorá vás emocionálne zranila a donútila vás popremýšľať nad sebou? Ak áno tak ste sa pravdepodobne stali obeťou tzv. hry na city.
Túto „hru na city“ hojne využívajú spoločnosti ale aj ľudia na zviditeľnenie sa a presadenie. Kto by predsa odolal malému šteniatku, ktoré trpí hladom a mrzne na vonku dokiaľ mu „neznámy“ okoloidúci nekúpi jednu zo známych konzerv. Ľudia potom ako zmyslov zbavení nakupujú tieto konzervy len aby uhasili svoj smäd po dobrých skutkoch a uspokojení svojej emocionálnej stránky. Je to perfektný marketingový ťah, ktorý ako by nemal žiadnu chybu a vždy bol zárukou úspechu. To je z veľkej časti bohužiaľ pravda a dnešná doba plná masmédií a komerčných staníc nás týmito nezmyslami kŕmia každý jeden deň. Či už je to televízna relácia z „Williamom“ alebo obrázok dieťaťa, ktorý koluje internetom za účelom získania čo najvyššieho počtu lajkov.
Vždy nad týmito manipulačnými technikami krútim hlavou a nad ľuďmi, ktorí im podľahli taktiež ,hoci pár rokov dozadu som bol uväznený v nevedomosti a naivite presne ako aj oni. Lenže potom sa vo mne niečo zmenilo a ja som prišiel na to, že hra na city je tá najväčšia špinavosť zo všetkých, pretože podstata veci sa tu ukrýva hlboko pod povrchom. Je ale možnosť ako nájsť cestu z tejto nevedomosti a konečne uvidieť pravdu?
„Skutočná múdrosť je poznanie vlastnej nevedomosti“ Sokrates
Táto možnosť tu je a je ňou uvedomenie si o čo týmto praktikám ide a čo v skutočnosti ukrývajú. Netreba sa nechať zlákať na trblietavý lesk a láskavé slová týchto nenápadných reklám. Pre ľudí, ktorí ich vytvorili nie sme ľudia ale len zdroje peňazí. Sme pre nich ako dobytok, ktorý je uzavretý v ohrade a len málo členov stáda sa dostalo až za túto ohradu aby mohlo spásať pastviny plné pravdy a vedenia a nie toho čo nám servírujú.
Keď nabudúce uvidíte hru na city spomeňte si na tento blog a snažte sa uvedomiť o čo im ide .... ak sa vám to podarí znamená to, že ste preskočili ohradu a dostali sa tam kde pravá podstata veci len začína. Tam kde je pravda.
"Čítali ste niekedy skvelú knihu alebo hrali hru, ktorá vás emocionálne zranila a donútila vás popremýšľať nad sebou? Ak áno tak ste sa pravdepodobne stali obeťou tzv. hry na city."
Pokiaľ ide o hru na city iba za účelom získavania peňazí pre výrobcu/poskytovateľa služieb, je to nahovno.
Ale pokiaľ by nejaké percento z peňazí minutých na dané výrobky/služby išlo naozaj na pomoc, ktorú tieto firmy propagujú, tak prečo nie? Hra na city či nie, pomáha to za 1. firmám , 2. nám uspokojovať našu emocionálnu stránku 3. obetiam (ľudským či zvieracím), je to win-win.
Naozaj neviem či je tu správne použiť pojem "emocionálne zranenie".
Čo máš proti relácii s Vilom? Podľa mňa sa snaží pomôcť aspoň niekomu. Rád by som počul @Padre557 , Tvoj názor. Lebo mám z toho zlý pocit akoby si závidel že si niekto tým aj privyrobí. No platí: "hodný je robotník svojej mzdy". Alebo?
Roleta je špeciálny inkognito mód, ktorým skryješ obsah obrazovky pred samým sebou, alebo inou osobou v tvojej izbe (napr. mama). Roletu odroluješ tak, že na ňu klikneš.
alebo to bol proste len kvalitný kus umenia.