Moja priatelka strasne ficala na knihe od tychto typkov, ale neviem, ci prave na tejto Bola vtedy dost pohltena neuronkami a neurovedou. Podla mna je to tiez uzasne, ako to cele (pravdepodobne) funguje Sam som ale s tou knihou kontakt nemal.
@xenomorph No dost sme to prediskutovavali, takze obraz o tom mam Ak by ta zaujimalo, brilantna kniha je Frontiers of complexity (Peter Coveney and Roger Highfield). Je to jedna z najlepsich knih o komplexite, co je teraz sice velmi modny, ale aj relevantny pohlad na vedu a svet (existuju uz aj analyzy Jamesa Joyca na zaklade teorie chaosu a komplexity xD)
@fragile Dik za tip. Pokial viem, s tou komplexitou a emergenciou je to este v plienkach, kedze matematika a fyzika sa zaoberaju z isteho pohladu len jednoduchymi vecami, a napr. nieco ako ludsky mozog je velmi zlozite. Porovnaj s "unreasonable effectivness of mathematics in physics" a "unreasonable ineffectivness of mathematics in biology (cognitive science)". Niektori, ako Stephen Wolfram, tvrdia, ze k analyze zlozitych problemov sa v podstate da pristupovat len vypoctovo, napr. empirickym skumanim priestoru jednoduchych programov.
Roleta je špeciálny inkognito mód, ktorým skryješ obsah obrazovky pred samým sebou, alebo inou osobou v tvojej izbe (napr. mama). Roletu odroluješ tak, že na ňu klikneš.
6 komentov