Pozor, napr. v karibiku je more tyrkysové, také zelenkavo-modré, takže presnejšie povedané nie je to len modrou oblohou, ale lomom svetla a odrazom morského dna (na plytčích okrajoch). Inej farby je more so štrkom, s pieskom, s koralom atď.
Čistá morská voda sa javí ako tmavomodrá, pretože červenožlté farby slnečného spektra oceánska voda pohlcuje viacej. V niektorých oblastiach oceánu sa oceánska voda sfarbuje vysokou koncentráciou fytoplanktónu do zelena a zakalená voda sa stáva málo priepustnou pre svetlo. Svetlo akejkoľvek vlnovej dĺžky preniká do morskej vody maximálne do hĺbky niekoľko sto metrov. Aj keď je voda číra a priezračná, prenikne do hĺbky 150 m len 1% slnečného svetla.
alebo tiež: základný vplyv na farbu morskej vody má množstvo suspenzií v nej..... s väčším obsahom organickej suspenzie zelená farba, s malým obsahom modrá farba.. robila som o tom aj seminárku
Roleta je špeciálny inkognito mód, ktorým skryješ obsah obrazovky pred samým sebou, alebo inou osobou v tvojej izbe (napr. mama). Roletu odroluješ tak, že na ňu klikneš.
21 komentov
---> už to tu bolo
a @finwaell má v tej diskusií pravdu... buď sa odráža obloha, alebo je to lomom svetla...
su dve vysvetlenia: 1. odraz oblohy /cim jasnejsia tym "modrejsie more" cim zatiahnutejsia, tym je tmavsie
2. modre svetlo vs. cervene svetlo.. modre sa lahsie odraza a preto je more modre.. a vlastne i nasa planeta
-Slnko a lámanie odleskov od oblohy (ktorá je modrá)
-Riasy (Ak je v mori veľa rias, tým je tmavšie)
-Piesok (Pri piesku býva more svetlejšie a ,,čistejšie")